Razpis za zavarovanje kreditov
Slovenski podjetniški sklad je skladno z dosedanjo prakso tudi letos pripravil razpis za zagotavljanje likvidnosti podjetij in podjetnikov.
Razpis z oznako P1 plus 2021 je namenjen oblikovanju garancij za zavarovanja kreditov za mikro, mala in srednja podjetja, zanj pa je letos namenjenih več kot sto milijonov evrov. V Slovenskem podjetniškem skladu ocenjujejo, da bodo omenjena sredstva zadostovala za subvencijo obrestne mere okoli 650 podjetij, garancije pa so dostopne tako s.p.-jem, d.o.o.-jem, zadrugam in zavodom ter socialnim podjetnikom.
Med upravičene investicije se štejejo tako materialne (nakup strojev, opreme, zemljišč …) kot ne-materialne investicije (patentov, licenc …) ter obratna sredstva (materiala, trgovskega blaga, izdatki za plače ipd.). Upravičeni stroški projekta morajo nastati v obdobju od 1. januarja 2021 do 31. decembra 2022.