2020 kot leto hiperpersonalizacije v oglaševanju
Sodobni potrošniki vse več časa preživijo v digitalnem okolju, ta celo postaja njihovo primarno okolje za številne aktivnosti – od nakupovanja, igranja, konzumiranja vsebin … Potrošniki so tudi vse zahtevnejši, od vsake digitalne interakcije pričakujejo vse več in predvsem čedalje boljše uporabniške izkušnje.
Po možnosti take, za katere bodo dejali, da jim je ponudnik znal prebrati misli. Ker potreba po ustvarjanju nepozabnih izkušenj neustavljivo raste, so slabše izkušnje v nebo vpijoče. Vsaka razpoka se takoj opazi. Podjetja imajo težave z zagotavljanjem visokega nivoja komunikacije.
Ključni cilj komunikacije s potrošniki mora postati zmožnost napovedi, kaj si potrošnik želi, še preden ta sploh začne to iskati, in mu to tudi dostaviti. Če naj podjetja dosežejo ta nivo, morajo najprej zbrati ogromno podatkov o potrošnikih in jih ustrezno obdelati ter analizirati. Mar veste, kje, kaj in kako si stvari ali storitve želijo vaši kupci in to znate dejansko upoštevati ter prilagajati ponudbo? Personalizacija mora postati hiperpersonalizacija, ponudba po meri posameznika. V realnem času ter servirana na način, ki spoštuje potrošnikov čas in želje. Klasična segmentacija oziroma predalčkanje uporabnikov/kupcev še zdaleč nista dovolj.
Podjetja morajo tako pridobiti informacije o nedavnih iskanjih, preteklih nakupih, izdelkih v zapuščeni košarici, številu obiskov in ogledih (pod)strani ter vpreči napredno analitiko, da prav tako, ki bo znala brati misli.